מעט על צימרים

צימרים בצפון

הצפון הפך ממזמן לשם דבר בתחום הטיולים, הנופש והאטרקציות. האזור הקסום והמיוחד הזה השופע בנופים, צמחיה ובעלי חיים יחודיים, כולל בחובו שלל הזדמנויות לתכנון חופשה בלתי נשכחת. אם זה בילוי עם המשפחה, עם החברים או עם האהובה, לאזור הצפון פתרונות פשוטים, זולים ומהירים לבילוי.


ענף הצימרים בצפון חווה בשנים האחרונות תקופה של שגשוג ופריחה. כמות הנופשים והמטיילים הפוקדים את אתרי הצפון עולה מידי שנה וצימרים חדשים מציפים את האזור. הצימרים בצפון משופעים סגנונות, תרבויות ואיכויות אשר יעניקו חוויה יחודית ומשלימה לכל החופץ בחופשה ביעדים האטרקטיביים בישראל.

אז החלטתם כי אתם מעונייינים לצאת לחופשה, לחגוג יום נישואין, להציע נישואין, או לחגוג אירוע ואתם מעוניינים בצימרים בצפון, מה עושים? מאיפה מתחילים? ובכן, היום המשימה פשוטה מתמיד. ראשית, עליכם לענות על מספר שאלות קצרות:

א. כמה אנשים תהיו? נכון להיום, רוב מתחמי הצימרים בצפון מוגבלים במספר חדרי האירוח המוצעים. ממוצע חדרי האירוח במתחמים נע בין שניים לשלושה ומיועדים בעיקר לזוגות. אם תכננתם נופש משפחתי, או סתם טיול עם קבוצה של חברים ואתם מעוניינים במתחם לינה משותף, הרי שעליכם לחפש צימר למשפחות בהם תוכלו למצוא בתי אירוח לזוג וילדים או מתחמים גדולים יותר, המסוגלים להכיל את כמות האנשים שתהיו. אופציה נוספת תהיה לחפש צימרים בצפון הקרובים פיזית אחד לשני ואשר יחדיו יהוו פיתרון.

ב. מה מטרת השהיה בצימרים בצפון? שלא כבעבר, שהצימר שימש בעיקר מקום לינה ומעבר למטיילים, כיום מתחמי הצימרים בצפון משופעים אטרקציות ופעילויות המשאירים את הנופשים במתחמים עצמם לאורך שעות היום. אם אתם מעוניינים בפתרון לינה בלבד, הרי שקיימים אינספור מתחמי צימרים בצפון המציעים חדרי אירוח בעלות נמוכה הממוקמים בנקודות אטרקטיביות לטיול. עם זאת, במידה ואתם מעוניינים בנופש·מפנק ואיכותי ללא נסיעות מרובות, הרי שתמצאו שלל צימרים בצפון המציעים חדרי אירוח מפוארים שלא תרצו להיפרד מהם. בצימרים תמצאו ג'קוזי משפחתי, טלויזיות שטוחות, מיטות קינג סייז, בריכות פרטיות, מרפסות עם נוף מרהיב, ארוחות לחדרים, מיטב השוקולדים ועוד.


ג. מה עם המחיר? לצימרים בצפון טווח מחירים רחב. האיכות, המיקום וכמובן העונה קובעים את המחיר ואת הביקוש. כבענפים אחרים, גם בענף הצימרים בצפון, לאיכות יש מחיר. לכן, כאשר מחליטים על תקציב, יש לדעת כי ניתן למצוא צימרים בצפון השווים לכל כיס וההחלטה בידכם.

ד. ואיפה סועדים בקרבת הצימרים בצפון? אז אולי תופתעו, אבל בצפון ניתן למצוא מסעדות מצטיינות שלא היו מביישות את מיטב המסעדות בתל אביב. עם זאת מספרם מועט ולעיתים קרובות הן אינן ממוקמות בקרבת מתחמי הצימרים והנסיעה אליהן ממושכת. תישמחו לדעת, כי קיימת קבוצה קטנה של צימרים בצפון המציעה הסעדות בוקר וערב משלל מטבחי העולם במתחמי הצימרים באיכות לא מתפשרת. היוועצו עם בעלי הצימרים בנוגע למסעדות במתחם או מסעדות הקרובות אליו ומבצעים בהם למבקרים בצימרים.


ה. מה עושים עם הכלב/ה? היום כבר אין טעם להשאיר את בן המשפחה האהוב הרחק מהמשפחה אצל חברים או בפנסיון. בין הצימרים בצפון תוכלו למצוא קבוצה של צימרים שיקבלו בזרועות פתוחות את בעלי החיים הנאהבים. תמצאו עבורם מקום לינה, ציוד האכלה ומרחבים פתוחים לטיול ושיטוט וכל זה בעלויות מינימליות. חפשו צימרים עם כלבים בדרך לחופשתכם הבאה, על מנת שכלבכם יהנה איתכם בטיול המשפחתי.


 

צימר עם כלב


הם חבריו הטובים של האדם, חלק בלתי נפרד מהמשפחה, ילדים שמגדלים אותם שנים רבות ודואגים למחסורם, אך כאשר יוצאים לחופשה צריכים להשאירם מאחור, לדאוג לשלומם ולהתגעגע אליהם.

החלטתם לצאת לחופשה, מצאתם צימר ואתם מוכנים נפשית לחופש אבל מה עושים עם הכלב/ה. חשבתם אולי לבקש טובה מהשכנה, מהחברים, מהמשפחה או פשוט להשאיר בפנסיון? מיד עולות המחשבות: האם יאכילו אותו/ה, ישחקו איתו/ה ויורידו אותו/ה בזמן.

חופש, מטרתו לנתק את הראש והנפש מהפעילות היומיומית. אך ההתנתקות הרגשית מחית המחמד האהובה שלנו אינה פשוטה.

ובכן, בשנים האחרונות משתנה המגמה. יותר ויותר בעלי צימרים מאפשרים להביא את הכלבים אל מתחמי הצימרים. 
לא צריך להתפשר יותר על איכות הצימר, על התנאים או אף על המחיר. בעלי הצימרים הבינו שהכלבים הינם חלק אינטגרלי מהמשפחה, והתאימו את מתחמי הצימרים לחיות האהובות. הם יספקו להם אזור לינה, מתחם שעשועים ואף אוכל מותאם אישית.
 

ג'ויה


למרות השינוי במגמה עדיין רוב הצימרים נרתעים מאירוח חיות המחמד. החשש של אורחים שאינם מורגלים לחיות, הפחד מתביעות כתוצאה מנשיכות, הלכלוך שמותירים אחריהם הכלבים והיעדר רקע בריאותי של חיות המחמד מדאיג את בעלי הצימרים החוששים מפגיעה באיכות וירידה בהזמנות.

צימרים עם כלבים מאופיינים בשטחים נרחבים, בצימרים מרווחים עם נקודות רענון והזנה. בנוסף לציוד שיסופק ע"י בעלי הצימרים, צימרים עם כלבים יאפשרו לכם להביא את הציוד הנחוץ והאישי של חיות המחמד.

צימר שמקבל כלבים


ואיך מצבנו לעומת שאר העולם? ובכן, לבעלי הצימרים בישראל יש עוד כברת דרך ע"מ להשיג את הצימרים באירופה, אמריקה הצפונית ואוסטרליה. במקומות אלו הפנימו כבר לפני שנים את רצון הנופשים בנופש משותף. אחוז הצימרים המאפשרים שהיית בעלי חיים גבוה מישראל. עם זאת ישראל מתקדמת מידי שנה ונמצאת על המסלול הנכון.

ומה בנוגע למחיר? ובכן, צימרים עם כלבים נוהגים לבקש תוספת מחיר לשהות בעלי החיים במתחם. עם זאת התוספת ברוב המקרים הינה מינימאלית ואינה ניתנת להשוואה אל מול פנסיון. מטרת התוספת הינה כיסוי העלויות הכרוכות באספקת הציוד והניקיון אחר הכלבים. יש לזכור, כי האינטרס לאירוח הכלבים הוא הדדי ולכן על המחיר להיות הוגן כאשר מחפשים צימרים עם כלבים.
 

נופש בגולן


מה יש לבקש מבעלי הצימרים לפני ההזמנה? יש לדאוג כי קיים ביטוח להימצאות החיות במתחם. נציין כי הימצאותו של ביטוח עדיין מחייב את בעלי הכלבים להיות אחראיים על כלבם. יש לשאול בנוגע להימצאותם של כלבים אחרים במתחם באותה עת. בנוסף, לא כל הצימרים עם כלבים מספקים מזון, לכן יש לשאול אם מזון יסופק, איכותו וכמותו. במידה ואוכל אינו מסופק, שאלו מה המרחק מחנות החיות הקרובה והאם ישנם משלוחים. אל תימנעו מלשאול את בעלי הצימרים לטבעו של המקום במידה ולכלבכם אלרגיות. כמו כן, בידקו את שטח הצימרים והמתחם וכמובן ציוד השינה שיסופק לכלב. דבר אחרון וחביב, שאלו אם מותר לכלבים להסתובב בחופשי במתחם או בליווי חגורה בלבד. קיימים מקרים שבעלי צימרים עם כלבים יכריחו אותכם להשאיר את הכלב בתחום הצימר בלבד.

יציאה לחופשה עם הכלב היא הנאה צרופה לבעלים ולכלב. צימרים עם כלבים קיימים היום בכל רחבי הארץ ואין סיבה שכלבכם יהיה רחוק ממכם בחופשה הקרובה שלכם. בחופשה הבאה אנו ממליצים לחפש צימר עם כלבים נוח ואיכותי שיספק סביבה שלווה ונינוחה.

הכותב הינו ד"ר דניאל צור, וטרינר ובעל צימרים Invito המארחים כלבים בישוב חד נס ברמת הגולן.